Kolekcja B to zbiór mebli użytkowych przeznaczonych do wyposażenia mieszkań, biur, gabinetów odnowy biologicznej oraz domowych piwnic i spiżarni. Wykonane z drewna sosnowego funkcjonalne sprzęty, wnoszą do pomieszczeń naturalne piękno, tworząc przytulną atmosferę i będąc podstawą ciekawych aranżacji.


W zbiorze mebli z serii B znajdują się:


długie i niskie ławy

regały narożne i proste

skrzynie z oparciem

kufry z wiekiem półokrągłym lub płaskim

skrzynki - transportery.

regały odzieżowe ze strefą na ubrania wiszące

Na każdej z ażurowych półek regałów można umieścić do 40 kg obciążenia. Boczne filary zaopatrzone są w dodatkowe wcięcia montażowe, umożliwiające regulację wysokości blatów. W ofercie są warianty w stanie surowym, których powierzchnia eksponuje, naturalną teksturę sosnowego usłojenia oraz bejcowane na kolor brązowy, podkreślające delikatnie wzór słojów i nieregularnie występujących sęków.


Skrzynie z oparciem pełnią rolę schowków oraz siedziska jednocześnie. Rustykalne kufry z płaskim lub półokrągłym wiekiem, to zarazem element wystroju jak i funkcjonalne schowki na pościel, zabawki oraz inne przedmioty. Skrzynie i kufry występują w kilku rodzajach wykończenia: postarzane metodą opalania, malowane lub w stanie surowym. Nie impregnowana powierzchnia sosnowej konstrukcji, sama w sobie piękna, bywa również polem do popisu dla amatorów osobiście wykonywanego decoupage.


Drewniane transportery z kolekcji B sprawdzą się zarówno w kuchni i spiżarni, jak i w pokoju dziecięcym. Starannie wygładzone z każdej strony i nie impregnowane skrzynki, nadają się do przechowywania owoców, warzyw, suchych produktów spożywczych a także ubrań, książek lub zabawek.


Wszystkie meble z tej serii wykonane są z surowca pochodzącego wyłącznie z zalesień odnawialnych. Drewno jest starannie wysuszone a elementy konstrukcyjne dokładnie wyheblowane. Zarówno regały jak i skrzynie dostarczane są zestawach z instrukcją montażu.